Rubrika: Ženský orgasmus
Jakým způsobem je nejlepší stimulovat ženu při pohlavním styku, aby měla hluboký vaginální orgasmus na čípku? A co dělat, pokud vám váš vlastní zápach z pochvy příliš nevoní? Gaia si o tom povídá s posluchači Frekvence 1 “na živo” v následujícím audiozáznamu.
Chcete prožívat nové a další zajímavé orgasmy? Gaia vás jimi ráda provede v kurzu, který učí už 11 let. Sdílí v něm spoustu příběhů a historek z praxe a dělí se o zážitky nastřádané během těch let zkušeností. Součástí kurzu je NÁVŠTĚVA INTIMNÍHO BUTIKU A NA POŘADU DNE I OTÁZKA: Když výrobce řekne, že je to pomůcka na váš G-bod, je to pravda? Ano, je to kurz s velmi odvážným názvem, Orgasmická žena. Ale kdo říká, že zrovna tenhle kurz nebude pro vás vstupenkou do ráje neuvěřitelného orgasmického potěšení (VÍCE ZDE).
Jaké pocity při stimulaci G-bodu jsou správně?
Po delší době tu máme zase jeden G-bodový speciál. Lubor mi píše: Zdravím, chci se jen optat jak jste to myslela ve videu s tím pocitem na “močení” nebo “namočení” ? U bodu G? Jestli to chápu dobře tak z vlastní zkušenosti už jsem se dostal do bodu kdy holka, tedy obě dívky prostě při stimulaci už radši řekly dost a musely jít nutně na WC. Takže buďto je to opravdu špatně a nebo jsem je měl přivázat a dokončit dílo. 😀
Lubore, to je suprová otázka a jsem ráda, že tě zajímá, jak že jsem to myslela s popisem správných pocitů při stimulaci G-bodu. A taky díky, že naše videa testuješ v praxi. Bohužel, ani jedna tvoje odpověď není správně. I když je fajn, že jsi to testoval na více objektech 🙂
Pro ty z vás, kdo naše SExCAFÉ nesledujete pravidelně, podívejte se na video, kterého se Luborův dotaz týká ZDE. Gaia v něm odpovídá na zdánlivě banální otázku. Řada žen totiž tápe stran svých pocitů při prožitku orgasmu a při prožitku ejakulace. Gaia proto ve videu vysvětluje Káje, která napsala do naší poradny (info-zavinac-sceacademy.com), jak může probíhat ženský orgasmus a co vše může žena vystřikovat při erotické stimulaci.
A my si vysvětlíme, kde se to při stimulaci Luborových přítelkyň zaseklo. Lubore a vy všichni ostatní, koho to zajímá nebo jste se dostali do podobné situace se svými přítelkyněmi, tohle bývá dost častá překážka na cestě za 1) ženským G-bodovým orgasmem a 2) za případnou ejakulací. Ta nemusí být pro ženu nijak úžasná, dokonce jí ani nemusí cítit, ale ten orgasmus za to stojí. To mi můžete věřit.
Takže, dobrá zpráva je, Lubore, že jste na správném místě. To se pozná právě podle toho pocitu na močení, který se u vašich přítelkyň objevil. (Pokud nevíte, kde hledat G-bod, podívejte se na naše výukové video v on-line kurzu: Tajemství ženského vzrušení).
Mám pro vás ale také hned dvě horší zprávy. 1) Vaše partnerka nekooperuje správně a 2) ani váš dotek není úplně nejlepší. Pokud své partnerce jako muž poskytuje stimulaci, a to právě na G-bodu, zřejmě moc tlačíte pilu. Chcete donutit tuhle oblast (g-bod) reagovat nejen doslova pod tlakem, ale i za příliš krátký čas. To zřejmě neklapne. Ale to už asi víte, Lubore, že jo?
Namísto ejakulace a uvolnění, ke kterému si myslíte, že můžete ženu přivést svou stimulací, se totiž děje něco úplně jiného. Co? My všichni holky i kluci máme tzv. čůrací svaly. Nebudu vás zatěžovat složitou latinou, od toho tady nejsme. Čůrací svaly jsou ty, které mohou zastavit při močení proud moči. To si nakonec můžete vyzkoušet hned, jak se octnete na toaletě. Pokud zastavíte proud moči při konání potřeby, jsou “čůrací” svaly zatnuté.
Na tom by nakonec nebylo nic špatného, problém ale je, že právě tyhle svaly jsou u vaší přítelkyně zatnuté i v situaci, kdy stimulujete ten tzv. G-bod, ať už tak nazýváme cokoli (bod nebo citlivější zónu). A to je spatně. Navíc se rozhodně vsadím, že u toho má vaše přítelkyně zatnuto i mnoho dalších malých svalů kolem pochvy v oblasti pánevního dna, břicha a hýždí. Výsledkem tak je tak křeč a ne vzrušení.
V pokračování tohoto videa pro vás mám hned několik praktických tipů, které můžete s přítelkyní vyzkoušet, aby vám to začalo mnohem lépe fungovat. Mimochodem, ty tipy jsou i pro ní, aby věděla, jak vás trochu usměrnit, když už do toho jdete s takovou vervou. Na celé video se po registraci na www.sex-cafe.cz můžete v klidu dodívat ZDARMA. Navíc získáte přístup k 40 hod archivu na celý týden zdarma. A také nás můžete podpořit v tom, co děláme, 99 kačkami a studovat náš 20 hodinový archív celé 2 měsíce. A teď si Lubore pojďme si říci, co dělat, aby vám holky příště na záchod neutekly, ano? www.sex-cafe.cz
Více videí o G-bodu sledujte ZDE.
Přečtěte si v předchozím dílu: Co dělat, když penis bolí v pozici na koníčka?
…..
A teď zapomeňte na klasiku! Čeká vás COREGASMUS tedy Fitness orgasmus. Pokud rádi cvičíte, tento díl je právě pro vás. V příštích dílech se můžete těšit také na Hluboký vaginální orgasmus a Bradavkový orgasmus. Pojďme si trochu zaposilovat!
>> O všech možnostech rozvoje vlastní orgasmicity více v on-line kurzu Cesta k ženskému orgasmu ZDE <<
DALŠÍ DÍLY: 1.díl – Co je orgasmus? | 2. dil – Klitoridální orgasmus | 3. dil – G bodový orgasmus | 4. díl – Fitness orgasmus
Fitness orgasmus (Coregasmus)
Nejen že orgasmy nemusí vznikat v genitáliích. Prvotní studie Dennise Fortenberryho z Indianské univerzity prokázala, že orgasmy nemusí být dokonce spojeny ani s erotickými aktivitami či sexuálními fantaziemi. Fortenberrymu se během pohých pěti týdnů přihlásilo na 370 žen, které byly ochotné poskytnout anekdotické příhody pro tento výzkum první svého druhu. Výsledky publikované roku 2012 v seriózním časopise Sexual and Relationship Therapy ukazují, že cvičení a fyzické aktivity samy o sobě bez dalších stimulů mohou vyvolat jak pocity sexuálního vzrušení, tak i orgasmy.
DNEŠNÍ POHLED:
Nejčastěji k tomu dochází při břišních cvičeních, šplhání po tyči či na laně, dále při spiningu či józe a také při posilování se závažím. To možná konečně vysvětluje ty zvuky, které se občas linou z posilovny od mužské části populace, která je statisticky při orgasmech hlučnější. U většiny jmenovaných aktivit jde podle vědců hlavně o aktivní zapojení hlubokých stabilizačních svalů trupu, tzv. core. Proto pojemenovávají tento druh orgasmu vyskytující se rovnoměrně u 10 % mužů i žen corgasmus. Debra Herbenicková, vedoucí výzkumu a autorka knihy The Coregasm Workout, upřesňuje, že ve srovnání s genitálními orgasmy jsou neurčitější, méně intenzivní a víc při nich brní tělo. Rovněž ale zmiňuje, že coregasm u muže může bez předchozí erekce vást k ejakulaci, což je poněkud odlišná situace, než když takový typ orgasmu prožívá ve veřejném prostoru tělocvičny či posilovny žena.
Mrkněte také na článek v OnaDnes k tomuto tématu a výzkumech, proč rádi cvičíme ZDE.
JAK NA NĚJ:
Jediné, co je jisté je, že budete muset cvičit. Můžete začít 20 minutovým aerobním rozehřátím a pak se hned pustit do posilování stabilizačních svalů. Hebenicková ale uvádí, že nemůžete čekat nástup coregasmu hned po třetím či čtvrtém sedu-lehu. Obecně se tyto stavy objevují až v momentě vyčerpání trupových svalů při jejich posilování. Ti, kdo necvičí pravidelně, mají přitom výhodu. Do tohoto stavu se dostanou mnohem dříve, než třeba výkonnostní sportovci.
Mrkněte na BLOG Gaii o Pole Dance.
TIP PRO PARTNERY:
Na takový druh orgasmu rozhodně není třeba žárlit. Dle tvrzení Debry Herbenickévé a zkušeností žen ve výzkumu je to převážně tělesný prožitek. Nedochází zde k žádné emoční vazbě, pocitům intimty či vyššího smyslu, jako tomu bývá při partnerském prožitku vyvrcholení.
NEJČASTĚJŠÍ MÝTY:
Když fyzická aktivita zahrnuje doteky na genitáliích, tak to musí být vzrůšo. Řekli jsme si, že coregasmy vznikají činností trupových svalů, ale i tady je celkem snadné podlehnout genito-centrismu. Ježdění na kole či na koni je díky stimulaci genitálií považováno automaticky za vzrušující, ale v realitě tomu tak je opravdu zřídka. Do podobné kategorie spadá třeba i pole dance, kde je tyč, na které se sedí i šplhá. Už první lekce tohoto fitness nejen z mé zkušenosti vede k velmi rychlému přehodnocení tohoto mýtu.
DALŠÍ DÍLY: 1.díl – Co je orgasmus? | 2. dil – Klitoridální orgasmus | 3. dil – G bodový orgasmus | 4. díl – Fitness orgasmus
Z pěti typů ženských orgasmů jsme v našem seriálu probrali v minulém díle zatím první – Klitoridální Orgasmus. Už víte, že je pro ženu odrazovým můstkem, ale co ty další typy orgasmů. Může je zažívat opravdu každá žena? Společně nás čekají Hluboký vaginální orgasmus, Bradavkový orgasmus a ještě malé překvapení na závěr. V tomto díle se ale podíváme na královnu ženské senzitivity, G-bodový orgasmus.
DALŠÍ DÍLY: 1. díl – Co je orgasmus? | 2. dil – Klitoridální orgasmus | 3. dil – G bodový orgasmus | 4. díl – Fitness orgasmus
G-bodový orgasmus
Když v roce 1981 Beverly Whipple ve vědecké práci pojednávající o ženské ejakulaci poprvé použila označní „G-bod“ podle Ernsta Grafeneberga, který popsal toto místo jako citlivou nervovou pleteň na horní stěně vagíny už v roce 1950, generace mužů dostaly při sexu nový cíl. Najít tento svatý grál a pokořit ho dosažením ejakulace.
DNEŠNÍ POHLED:
Existují příznivci G-bodu, které z pochopitelných důvodů najdete mezi pravidelnými uživateli této zóny, ale také jsou tu zavilí odpůrci. V našich krajích mezi ně patří například uznávaný gynekolog Zlatko Pastor. Autor práce práce G bod – mýty a realita vidí realitu tak, že G-bod je kšeft.
Na druhou stranu Adam Ostrzenski ve své práci publikované v Journal of Sexual Medicine v roce 2012 popsal místo odpovídající definici G-bodu. Byla to malá zóna o délce 8 mm a šířce cca 3,5 mm. Nejzajímavější byl ovšem fakt, že se tato zóna nacházela přibližně 1, 6 cm za poševním vstupem, tedy nikterak hluboko.
Přečtěte si názory na existenci G-bodu v článku časopisu Žena a život.
JAK NA NĚJ:
Prvním krokem je najít místo, které při stimulaci vyvolává pocity podobné pocitům na močení. Stimulace tohoto místa na horní stěně pochvy totiž běhá do mozku po pánevních nervech. A jak jsme si říkali, jiné drátky vytváří jiné pocity, a tak i G-bodový orgasmus zde vznikající bude tak trochu jiný. Mějte také na paměti, že se ve skutečnosti nejedná o žádný bod, ale spíš o rozsáhlou G-zónu, na které můžete objevit i více bodů najednou. Může to být hned ústí močové trubice nebo citlivý bod kousek za vstupem (1,5 cm) nebo ořechovitá struktura o něco hlouběji v pochvě (3-6 cm) spíše nahoru směrem k bříšku ženy. Buďte připraveni na to, že někdy je třeba trochu pomoci rukou ze strany bříška, aby se správná zóna zaktivovala.
TIP PRO PARTNERY:
Nepokoušejte se probudit G-bod a celý G-bodový orgasmus penisem. Prsty jsou pro to mnohem vhodnější. Jemně zkoumejte uvolněnou horní stěnu pochvy, případně přidejte „pocem pocem“ pohyby prstem. Vzájemná důvěra mezi partnery je extrémně důležitá. Celá zóna G-bodu totiž funguje jen tehdy, pokud se žena dokáže psychicky, emočně i fyzicky uvolnit.
NEJČASTĚJŠÍ MÝTY:
Ejakulace je ukazatelem intenzity orgasmu.Tento mýtus vám může zkazit celou zábavu. Na ejakulaci to nestojí, tedy ne u žen. Samotné pocity vzrušení, které stimulace toho správného místa vyvolává, jsou pro ni mnohem důležitější. Orgasmus bývá emočně silnější a víc naplňující.
V dalším díle si posvítíme na ten nejchtěnější a nejoceňovanější typ orgasmu – Hluboký Vaginální Orgasmus.
A vy se v mezičase podívejte na video o kurzu, kde se přímo zaměřujeme na rozvoj ženských orgasmů – Orgasmická žena.
DALŠÍ DÍLY: 1.díl – Co je orgasmus? | 2. dil – Klitoridální orgasmus | 3. dil – G bodový orgasmus | 4. díl – Fitness orgasmus
V této kapitole se za měříme na klitoridální orgasmus. A kde jsme skončili minule? Aha, u Freuda. O co by to bylo celé jednodušší, kdyby to zůstalo u jeho tvrzení. Ale jako žena jsem celkem ráda, že tomu tak není. Z pěti druhů ženského orgasmu si dnes řekneme něco o tom neprofláknutějším a přesto často nedoceněném a mnoha ženami považovaném za nepřirozený.
1.díl – Co je orgasmus? | 2. dil – Klitoridální orgasmus | 3. dil – G bodový orgasmus |
4. díl – Fitness orgasmus
Klitoridální orgasmus
Pár let po Freudovi, v padesátých letech, totiž přišel Alfréd Kinsey se svou obrovskou studií sexuálního chování následovaný Mastersem a Johnsonovou. A situace se začala komplikovat. Bylo evidentní, že vaginální a klitoridální orgasmus mají přinejmenším stejnou váhu a dokonce se podivně začalo zdát, že klitoridální orgasmus ve světě ženského uspokojení boduje více. Řadě vědců se to tehdy příliš nezamlouvalo. Pokud totiž spojujete sexualitu převážně s rozmnožováním, pak vám klitoridální orgasmus musí rozhodně přijít jako divná náhražka, protože se jeho představení odehrává fyziologicky na úplně na jiném jevišti, než drama rozmnožování s divadelní scénou zvanou pohlavní styk.
Ukázka z filmu Kinsey (pokud jste neviděli v češtině, vřele vám ho doporučuji)
https://youtu.be/ppZwSABxeYE
DNEŠNÍ POHLED:
Dnešní věda říká, že zhruba 70 – 80 % žen potřebuje k dosažení orgasmu zapojit nejcitlivější orgán celé lidské říše. Bez jeho angažování se ve hře zvané sex žádné dějové vyvrcholení neodehraje. Žalud, maličká vně vykukující část z celého 9-13 cm dlouhého klitorisu umístěného v břišní dutině, je se svým poměrem citlivost versus rozloha naprostý unikát. Tedy v lidské říši. Na knoflíku o průměru do 10 mm je zhruba 8-9 tisíc nervových zakončení. Jejich podráždění vysílá do mozku signál po celkem tučném 3 mm širokém kabelu elektrického vedení pudendálního nervu. Orgasmus pak většina žen prožívá jako jasný vrchol následovaný uvolněním nahromaděné energie hlavně v oblasti podbřišku a klitorisu.
JAK NA NĚJ:
Nejlepší je cesta, kterou žena vyzkoumala při svém sebepotěšení. Zatímco show mužské masturbace probíhá celkem fádně jako rycholbruslařský závod pod taktovkou jediného pohybu, ženská masturbace je krasobruslařská exhibice na ploše několika málo milimetrů čtverečních. Výzkumníci ze serveru Omgyes.com během dvou tisíců rozhovorů se ženami sice zjistili, že celých 80 % z nich preferuje při stimulaci kruhové pohyby kolem žaludu klitorisu a částečně i na něm, ale už neříkají, jakým tempem, s jakými piruetami, jakým přítlakem a v jaké pozici. I to je důležité. Existují ženy, které preferují přímočaré dráždění a další, které mohou vyvrcholit jen tehdy, když nástroji, který jim nadělila příroda, trochu uberou grády. Více vzrušení jim poskytne stimulace místa 1-2 cm nad žaludem klitorisu na té části, která je schovaná pod předkožkou a při doteku trochu připomíná šlachu pod kůží.
Věda kolem klitorisu je pochopitelně ještě mnohem kreativnější. To, jak citlivý je to orgán, nám někdy může velmi pomáhat a někdy to naopak může komplikovat přijímání doteků od partnera. O všech zajímavostech kolem klitorisu a o tom, co jsme jako ženy měly vědět už při první menstruaci a možná ještě chvíli před ní si otevřeně povídáme na kurzu Orgasmická žena (pátek 10. června).
TIP PRO PARTNERY:
Větší šanci zapojit klitoris třením o partnerův klín v pozici na koníčka mají ženy tehdy, když si muž oholí do hladka kůži v oblasti stydké spony přímo nad penisem. Pubické ochlupení bývá hrubé a klitoris takové doteky spíš vystresují než rozvášní.
NEJČASTĚJŠÍ MÝTUS:
Trvá mi to moc dlouho. 15 minut stimulace klitorisu opravdu není „příliš dlouho“. Možná vám to o samotě jde mnohem rychleji, ale bez pravidelného tréninku stojí váš mozek v přítomnosti partnera mnohem více úsilí udržet pozornost a dovolit si finální orgasmický black-out. Jste úplně normální, pokud potřebujete 20 a víc minut. Vaše tělo ví, jak si klitoris užít. Důvěřujte mu.
Více tipů pro zapojení klitorisu do hry rychleji najdete v on-line kurzu sex koučky Gaii Cesta k ženskému orgasmu.
V dalším díle si posvítíme na ten nejzáhadnější a nejhledanější typ orgasmu – G-bodový orgasmus.
Čtěte dál… Díl 3: G-bodový orgasmus (vyjde 3. 6. 2016)
Vypadá to snadno, ale s orgasmy to její nijak jednoduché. I když se věda pokouší ženský orgasmus uchopit pevně už od 60. let minulého století, kdy se do prvních velmi odvážných experimentů pustili průkopníci moderní sexuologie, William Masters a Virginia Johnsonová, stále ještě nemáme jasno. A zdá se, že ani hned tak mít nebudeme.
DALŠÍ DÍLY: 2. dil – Klitoridální orgasmus | 3. dil – G bodový orgasmus | 4. díl – Fitness orgasmus
V roce 2009 ve své řeči na TEDu Mary Roach, americká autorka knih popularizujících vědu o lásce a sexualitě, automaticky zmiňuje v úvodu svého projevu desetiletí omílanou tezi, že „orgasmus je reflex autonomní nervové soustavy, tedy reakce těla, kterou nemůžeme ovládat“. Historicky vzato, v medicínsky náramně důležité knize The New Sex Therapy z roku 1974 na základě důkazů jednoznačně zařazuje orgasmus mezi reflexy i samotná Helen Kaplan Singerová, která velkým dílem přispěla k práci Masterse a Johnsonové. Ale je to už pár let a výzkumy pokročily.
Barry Komisaruk z Rudgersovy univerzity používá při studiu oblastí mozku účastnících se orgasmické odpovědi mužů a žen nejmodernější metody včetně mozkové rezonance. Po dlouhých letech celkem pikantních laboratorních experimentů říká, že orgasmus není reflex. Ve skutečnosti je mnohem více.
Ano, jeho součástí mohou být reflexem vyvolané kontrakce svalů pochvy či pánevního dna, které v tu chvíli fungují podobně, jako když vám lékař zaťuká na to správné místo na koleni a vaše chodilo v zápětí atakuje jeho chrup. Ve výsledku ale můžeme celý orgasmus popsat spíš jako širší událost v mozku vzniklou reakcí na řadu podnětů a vjemů.
Co je nejlepší cestou k ženskému orgasmu? Přečtěte si v krátkosti na OnaDnes.
Samotná věda dnes navíc nemá příliš jasno ani ohledně typů orgasmů, a to zejména těch ženských. Ženy mohou mít více než desítky různých typů orgasmů (více zde). Na rozdíl od penisu, který je s mozkem spojený jedním přímočarým závodním okruhem, se totiž vzrušení ze ženských genitálií vydává k mozku třemi až čtyřmi různými drahami. A pokaždé když stimulujete jiné dráhy, jsou to jiné pocity, a tak z toho vznikají subjektivně i jiné orgasmy.
Z hlediska jednoduchosti byla úplně zlatá první polovina minulého století. Díky Freudově pohledu na ženskou sexualitu se totiž vědělo jasně, že žena může mít nárok na dva typy orgasmů, vaginální a klitoridální. Ovšem ten klitoridální byl v pořádku jen do období pozdního dospívání. Prověrku dospělosti žena složila až pravidelným prožíváním vaginálních orgasmů. A pokud si dovolila připustit, že je jaksi nemá, okamžitě nafasovala nálepku „frigidka“ společně s doporučením na psychiatrickou léčbu. Jak říkám, zlatá doba, protože v tom bylo jasno.
V dalších dílech se postupně společně podíváme na 5 druhů ženských orgasmů, o kterých už jste slyšeli i takových, o který jste možná doteď nevěděli. Řekneme si, co o nich současná věda ví, jak k nim dochází a jak s nimi může pomoci ženě empatický partner. První přijde na řadu ten nejčastější, klitoridální orgasmus, který ale ještě stále řada žen nepovažuje za přirozený. Jaká je tedy realita?
Nejen o pěti, ale o 20 a více druzích ženských se dovíte zase 8. října na kurzu v Praze – více zde.
DALŠÍ DÍLY: 2. dil – Klitoridální orgasmus | 3. dil – G bodový orgasmus | 4. díl – Fitness orgasmus
Ženská viagra – říká se tak růžové pilulce na podporu ženského libida. V srpnu její prodej schválili v Americe a zdá se, že brzy přijde i do našich lékáren. Co si o této pilulce myslí nejznámější česká sex koučka: Jak nám zlepší sexuální život? Jestli vůbec… Přečtěte si celý článek od Gaii
Zatímco některé ženy se s vlastním vyvrcholením za celý život nesetkají, jiné ho dokáží prožít dokonce při porodu, cvičení nebo “obyčejném” líbání. Jedna z nejméně probádaných oblastí vědy leží v ženském klíně. Přečtěte si celý článek sex koučky Gaii ZDE.
Vše o ženském orgasmu s podtitulkem “Jak na vaginální orgasmus” se dovíte na Gaině kurzu Orgasmická žena ZDE. Součástí kurzu je i návštěva butiku s intimními pomůckami a výkladem sex koučky.
Pokud preferujete výuku v soukromí, určitě si můžete stáhnout naše DVD Cesta k ženském orgasmu ZDE.
Jak se liší porno pro ženy od běžného mainstreamového pánského stylu? Co se na něm ženám líbí a proč? To se dovíte v rozhovoru se sex koučkou Gaiou.
Povídání o ženském pornu se Štěpánkou. Komentáře gynekologa/ sexuologa jsou myslím celkem zajímavé zejména s ohledem na fakt, že porno jako obor v naší společnosti de facto supluje smysluplnou sexuální edukaci.
Pokud jste žena a nikdy jste ještě neměla orgasmus, podívejte se, jaké triky a tipy vám doporučí sex koučka Gaia.
“Proč moje žena nemá chuť na sex?“, ptají se mě často muži. „Jak v sobě mohu jako žena znovu probudit sexuální touhu i v dlouholetém vztahu?“ To jsou jedny z nejčaštějších otázek, na které se snažím nacházet odpovědi nejen v pracovním životě sex kouče, ale i v osobním vztahu. Možná právě proto se mi líbil pohled Rosemary Bassonové, která se dlouhodobě zabývá výzkumem mediálně často omílaného ženského problému – NEMÁM CHUŤ NA SEX. CO S TÍM?
V první řadě, ne všem ženám nechuť na sex před samotným sexem nějak překáží či vadí. Podle velké národní studie provaděné v roce 2008 na 31 000 účastnících zhruba 10 % mladých žen ve věku 18-44 let dlouhodobě nemá chuť na sex. (zdroj) Ne každou ženu to ale stresuje, řekněme si otevřeně, nás ženy stresuje spousta jiných věcí, než se vůbec dostaneme k pomyšlení na sex.
A protože žádná bezva „pilulka“, která z nás udělá během několika hodin smyslně roztouženou sexici, v tuto chvíli neexistuje, je třeba se na celé téma podívat jinak. Upřímně, nevím, zda bych si takovouhle pilulku vůbec chtěla vzít. V každém případě i funkční „pilulky“ pro muže jsou především na podporu erekce. Na podporu touhy u muže funguje možná víc dobrý soubor zrakových a jiných smyslových podnětů a také testosteron, který u mužů přímo souvisí s příznačnou „nadržeností“.
Testosteron samozřejmě hraje důležitou roli i u žen, a tak je testosterová léčba v podobě lokálně aplikovaných gelů nebo náplastí pomocníkem zejména u postmenopauzálních žen (jako alternativa estrogenové léčby). I když dle studie AFRODITE zaznamenaly ženy mírné, ale významné zlepšení libida, jsou i u transdermálních variant aplikace testosteronu vedleší účinky. A další háček je také v tom, že nízká hladina testosteronu u žen nemusí nutně podle studií souviset s nízkým libidem – čili chutí na sex.
Samotný přístup ve smyslu „Ukažte mi, co nefunguje, a hledejme pilulku, která to opraví“ je možná ukázkou toho, jak málo jsme ochotni uvažovat mimo zaběhaná pravidla neboli takzvaně „out of box“. V tomto případě konkrétně „out of man´s box“ čili mimo hranice dané mužským prožíváním sexu.
Naším standardním pohledem je, že TOUHA, CHTÍČ, NADRŽENOST má být na začátku veškerého sexuálního snažení. A ideálně se má objevovat SPONTÁNNĚ, jen tak. Poté by mělo následovat vzrušení, u kterého už se předpokládá aktivita zvaná sex neboli TO, což pro většinu lidí znamená pohlavní styk v podobě penisu ve vagíně. Ano, za posledních 2000 let jsme se v tomto ohledu příliš neposunuli. Nakonec po fázi vysokého vzrušení přichází orgasmus a následně uvolnění, což je fáze, kterou většina z nás žen na mužích bezpečně rozpozná podle mírného pochurupování.
Většina z nás tedy podléhá mýtu, že musíme mít chuť na sex, abychom TO pak mohli dělat. Dokonce se velmi často setkávám s názorem, že by oba dva partneři měli mít chuť na sex a být roztoužení ještě před začátkem jakéhokoli kontaktu, dotýkání či polibků a všecho, čemu můžeme říkat „předehra“. Když netoužíme po sexu, nemůžeme se milovat. Tečka.
Je tu ale jeden malý zádrhel. Jakkoli komplexně se s tímto přístupem budeme snažit pochopit fungování ženy při sexu, nebudeme dělat nic jiného, než se pokoušet přirozené fungovámí ženského těla „léčit“ tím, že se ho pokoušíme nacpat do krabičky projevů mužského těla. Chceme-li opravdu přijít na to, jak to ženy mají, je třeba se na věc podívat pohledem Rosemary Bassonové. Rosemary se totiž zabývá skutečnou motivací žen pro to, abychom se opakovaně a rády k sexu s partnerem vracely.
Videa k tématu článku – Když žena nemá chuť na sex:
Podle Rosemary se my ženy na úplném začátku rozhodujeme, zda vůbec sex chceme. Není to tedy touha, která nás vede k prožitku. Poté nastupuje ochota přijímat a otevřít se nejrůznějším vjemům i partnerovi. Tato část je hodně závislá na našem emočním stavu. A ruku v ruce následuje další fáze, kdy začneme vnímat smyslové podněty od partnera či z prostředí, slova, doteky, vůně, zvuky, pohledy, pohyby atd. Poté následuje uvědomění si vlastního vzrušení a teprve až v této fázi začínáme opravdu TOUŽIT po sexu a spojení s partnerem v jakémkoli smyslu.
Pro muže bych ráda přidala cennou poznámku. Pohlavní styk může být pro ženy velmi dobrou předehrou. Ano, opravdu PŘEDEHROU, smyslnou rozcvičkou spojenou s masáží. A pokud je muž přítomný a žena se nenudí, začne jí to ladit do úrovně hlubšího smyslového vnímání. Poté se v ní začne díky pocitu blízkosti, zájmu a intimních doteků začně probouzet vzrušení, které někdy přejde do touhy a nadrženosti. Nezřídkakdy právě tady celý sex pro muže končí. (Více pro muže se dovíte ZDE.)
ČLÁNEK – 10 TIPŮ PRO MUŽE JAK VZRUŠIT ŽENU
Pokud bychom ale pokračovaly dál po ženské cestě, společně s touhou přichází moment velmi vysokého vzrušení a následuje fáze, kdy si užíváme EMOČNÍ i FYZICKÉ odměny, které pro nás z těchto aktivit vyplynuly. Ať už jste v této fázi prožily orgasmus v oblasti genitálií či jiný druh vyvrcholení, naplnění emocemi a pocity, které vás uspokojily, je to přesně to, co se nakonec počítá.
Jak plyne nejen z mé praxe s klientkami, my ženy toužíme hlavně po SPOJENÍ, SPLYNUTÍ. A ať už se k tomuto pocitu dostaneme jakkoli, tohle je HLAVNÍ MOTIVACE, která v nás ženách posiluje chuť na sex. Co nejdřív příště anebo klidně po prvním kole (:-) pokračovat hned do dalšího. Ten nejlepší orgasmus bývá mnohdy ten, po kterém máte totiž chuť se hned pustit do dalšího.
Bassonová tak hovoří mimo jiné i o podstatném rozdílu, kdy se u žen touha aktivuje až jako odpověď na pohodu, uvolnění a ladění všech smyslů příjemnými podněty i doteky, které přichází prostřednictvím předchozích několika fází. U mužů je většinou touha velmi úzce spojená se vzušením a tyto dva prvky bývají přítomné hned na začátku, je-li muž v pohodě. U žen se vše rozvíjí až v průběhu, pokud si žena nedala tu práci a nenaladila se fantaziemi či masturbací v předstihu a do zásoby. (Více pro ženy.)
Otázkou tedy je, zda to, že jsme odlišní, vůbec je PROBLÉM nebo dokonce DIAGNÓZA (a ona opravdu v sexuiologii je). Zda to jednoduše není jenom NEDOROZUMĚNÍ způsobené nedostatečným PR-kem ženského těla a jeho fungování při sexu. A zda snaha řešit to jednoduše nějakou “pilulkovou radou” není zase jen náhonem na mlýnská kola farmaceutických firem, které do nás budou ládovat mnoho spolehlivě-touhu-posilujících-preparátů, ale naše motivace pro sex se nijak nezmění.
Ve skutečnosti nás ženy možná nebaví DĚLAT SEX dílem proto, že není čas na „ty naše ženské věci“, které v průběhu zážitku potřebujeme, a dílem také díky proto, že muži předpokádájí u žen stejnou motivaci a stejný prožitek, jako u mužů. To je hlavní kámen úrazu.
A přeci to, co doopravdy potřebujeme, není zase tak těžké. Pochopení hloubky ženské sexuality a ocenění jejích silných stránek, jako je pomalost, různorodost orgasmů, síla tranzu, opravdová hloubka odevzdání se a zranitelnost jsou jednotlivé dílky skládačky a jejich pochopení nám dovolí dělat sex se ženou daleko za hranicemi „mužské krabičky“.
Autor: Gaia
Sex koučka Gaia hovoří o tom, co ovlivňuje naší hlasitost při sexu a jak překonat stud a nebát se vydávat při milování zvuky.
V červencovém SExCAFÉ se sex koučka Gaia s Janou věnují tomu, jak pracovat s negativními nebo bolestivými zážitky při pohlavním styku a také se zamyslí nad efektivitou romantických zážitků ve vztahu.
V čem se liší předehra u muže a u ženy?
http://youtu.be/036uSxFtVJU